Dünden Bugüne

✅ISPARTA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ 25 YAŞINA GİRDİ.


Isparta da ilk özel otobüs işletmesi 1995 yılında 60 araçlık filo ile 15 hat da çalışmaya başladı.

✅Çeyrek asırlık ÖYKÜ

1995’li yıllardan bu yana Isparta’da var olan Özel Halk otobüsü işletmesi, 1995 yılında dönemin Belediye Başkanı sayın Mehmet AYBATILI tarafından ruhsatlandırılmıştır. Daha önce belediye tarafından işletilen ve büyük zararlar eden toplu taşıma özel halk Otobüsleri kooperatifin devir alması ile sanayi esnafından, çarşı esnafına katkı sağlayarak Isparta ekonomisine büyük katkı yapan bir değer haline gelmiştir. Şehrin gelişmesi ile beraber Isparta da 60 civarında olan Özel halk otobüsü filosu 102 otobüse, güzergah sayısı da 30 ‘a, çalışan sayısı 250 ye ulaşmış ve ulaşım ağını genişleterek bugünkü halini almıştır.

Araçlarımız ilk kırmızı renkli olmuş daha sonra mavi, yeşil ve son olarak beyaz renkte hizmet vermektedir.

Kurulduğu günlerde nakit para ve biletçi sistemi olan toplu taşıma 2009 yılında elektronik para toplama sistemi olan Gülkentkart sistemine geçilerek araçlarda para trafiği en aza indirilmiştir. Bu sayede yolcu güvenliği ön plana çıkarılmıştır.

Isparta Belediyesi Ulaşım Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan halk Otobüsleri günde yaklaşık 60 bine yakın yolcu taşımaktadır. 2012 yılında araçlarını klimalı, engelli erişimine uygun şekilde yenileyen halk Otobüsleri Türkiye’nin ortalama yaş olarak en genç ve en modern filosu ile güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Böylece 2020 yılında 25 yaşına giren Özel Halk otobüsüleri yeni dönemde “akıllı duraklar, otobüsüm nerede” gibi cep telefonu uygulamaları ile yolcularına birçok yeniliği kazandırmayı, Şoförlerine vereceği yeni eğitimler ile de kalitesini daha da arttırmayı hedeflemektedir.
Otobüs İşletmeciliğinin geleceği ile ilgili Isparta Halk Otobüsleri Kooperatifi yöneticilerinin çalışmaları devam etmekte olup yeni döneme umutla bakmaktadır.

✅Özel Halk Otobüsleri
“Kaliteli Hizmet, Güvenli Ulaşım”

Başkan'dan Mesaj !

 

İletişim Bilgilerimiz

  info (@) ispartahalkotobusleri.com
  0 246 222 25 25
  0 246 222 25 25
  Fatih Mahallesi, Süleyman Demirel Cd.

İrtibatta olalım